Kiralama Şartları

aRAÇ MI LAZIM? BİZİ ARAYIN!

0 530 725 39 09

0 532 401 28 46

rent a car hizmeti

Ehliyet ve Yaş:
En az 2 yıllık ehliyete sahip olan ve 23 yaşını doldurmuş kişiler araç kiralayabilirler. Ehliyet, kimlik bilgileri sözleşme ve senet gerekli belgelerdir.

Kiralama Süresi:
En az 24 saattir. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyat uygulanır. 5 saati aşan gecikmelerden 1 tam gün ücreti uygulanacaktır. 5 saate kadar olan gecikmelerde ise günlük kiralama ücretinin 1/3’ ü tahsil edilmektedir. Kiralama süresinin uzatılması durumunda da mutlaka uzatılacak sürenin bildirilmesi ve ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Fiyatlar:
Fiyatlara yağlama, bakım, kasko ve üçüncü şahıslara karşı (yasalpoliçe sınırları çerçevesinde) sigorta garantisi dahildir. Katma değer vergisi (KDV) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şöförlü servis ve rehber istek üzerine temin edilir.

Trafik Cezaları:
Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Kaza ve Çalınma Durumu:
Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3. Şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiralayandan tahsil edilir.

Teslim /İade:
Araç aynı şehirde bir başka noktadan teslim alınmak ve teslim edilmek istenirse, kiraladığı noktaya olan uzaklığına göre teslim bırakma ücreti talep edilir: 0-250 TL. / km

Sigortalar:
Aşağıdaki hallerden sigortaladan yararlandırma teminatı geçersiz sayılacak ve oluşacak zarar – sigorta kapsamı dışında kalıp kiralayandan tahsil edilir.

1- Aracın standart kiralama kontratı üzerinde yazılı isimlerden başkasına kullandırılması,

2- Araçta kullanım hatası sonucu meydana gelecek zararlar (araca hararet yaptırılması, patlamış lastik üzerinde gidilmesi, setlerden ve tümseklerden hızlı geçilmesi ve ön takımda doğacak masraflar kötü yol şartları v.s),

3- Aracın alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,

4- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması,

5- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın (yağışlı havada yol şartlarına göre hız ayarlanmaması, öndeki aracın emniyetli mesefa ile takip edilmemesi v.b.) kullanılması

6- Meydana geken bir kazada ilgili makamlardan, gerekli raporların (trafik ve alkol raporu gibi) alınmaması…

İlave Sürücü:
Araç sözleşmede yer alması kaydıyla 2. Sürücü tarafından kullanılabilir. Ek bir ücret söz konusu değildir. Kiralanan aracı, sözleşmede isimleri yazılı ve eğer istenmiş ise 2. Sücürünün dışında kimse kullanamaz. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır. Aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Bize Oy Ver!
polikarbon iletişim polikarbon whatsapp